Zapytania ofertowe
Wygenerowano: 2025-04-09 13:51:04
Zapytanie ofertowe na usługę magazynowania wysłodków suszonych podczas kampanii buraczanej 2025/2026 od 01.09.2025 do 31.08.2026 Cukrownia Glinojeck - Z53/674/1
Data rozpoczęcia: 2025-04-09 14:00:00 Data zakończenia: 2025-04-25 13:00:00 Termin zadawania pytań (do kiedy?): 2025-04-23 13:00:00
Zamawiający
Pfeifer & Langen Polska S.A.
ul. Mickiewicza 35
60-837 Poznań
NIP: 7840003412
Kupiec prowadzący: Zachciał, Daniel
telefon stacjonarny: -
telefon komórkowy: -
Osoba kontaktowa w sprawach merytorycznych:
Treść zapytania

Szanowni Państwo,

 

      Pfeifer & Langen Polska S.A. zakład w Glinojecku zwraca się z prośbą o złożenie oferty na usługę magazynowania wysłodków suszonych luzem i pakowanych. W zakres usługi wchodzi: magazynowanie wysłodków luzem i pakowanych,  transport z magazynu w Cukrowni Glinojeck materiałów paszowych luzem, rozładunek na magazynie oferenta oraz załadunek towarów ( produkty luzem i pakowane) na środki transportu do klienta. W zakres usługi wchodzi prowadzenie dokumentacji magazynowej.

Lokalizacja magazynów: w promieniu 30 km od Cukrowni Glinojeck

W przypadku produktów magazynowanych luzem w zakresie usługi brane są pod uwagę trzy asortymenty:

niemelasowane wysłodki buraczane Tofi, wysłodki suszone melasowane wiórka,   melasowane wysłodki buraczane Tofi. 

W przypadku produktów pakowanych w zakres usługi wchodzą dwa asortymenty: niemelasowane wysłodki buraczane Tofi HORSES; melasowane wysłodki buraczane Tofi.  

Usługodawcy powierzone zostaną następujące produkty:

a.         wysłodki luzem w ilości 16 000 ton +/-20%;

b.         wysłodki pakowane w worki 30 kg w ilości  17 000 ton +/- 20%, ułożone na paletach i ofoliowane o ciężarze netto 990 kg tworzące paletową jednostkę ładunkową.

Ilości , których dotyczy usługa podane są jako szacunkowe ilości przekazane dostawcy w danym momencie i nie stanowią  zobowiązania do utrzymania takiej ilości towarów w każdym czasie trwania usługi.

 

Ofertę proszę przygotować w następującej formie:

 

Ad. 1 – podanie stawki za tonę rozładowanego towaru luzem na magazyn;

Ad. 2 – podanie stawki za tonę rozładowanego towaru pakowanego na magazyn;

Ad. 3 – podanie stawki za  przechowywaną średnią ilość ton w miesiącu towaru luzem w magazynie ( średnia ilość ton obliczana jako iloraz sumy stanów magazynowych poszczególnych dni miesiąca oraz ilości dni danego miesiąca) ;

Ad. 4 – podanie stawki za  przechowywaną średnią ilość ton w miesiącu towaru pakowanego w magazynie ( średnia ilość ton obliczana jako iloraz sumy stanów magazynowych poszczególnych dni miesiąca oraz ilości dni danego miesiąca);

Ad. 5 – podanie stawki za tonę załadowanego towaru luzem na środek transportu;

Ad. 6 – podanie stawki za tonę załadowanego towaru pakowanego na środek transportu; 

Ad. 7 – transport wysłodków luzem w wannach (koniecznie wymagany certyfikat GMP+ na wanny) z zakładu Zleceniodawcy do magazynu Zleceniobiorcy – ryczałt za transport 26 ton na trasie Cukrownia - Magazyn

 

Zleceniobiorca usługi musi posiadać wdrożony System Bezpieczeństwa pasz na zgodność z wymaganiami Standardu GMP+ w zakresie magazynowania i transportu produktów paszowych oraz dostępny, aktualny certyfikat na w/w okoliczność.

Ponadto obowiązkiem Zleceniobiorcy jest spełnienie poniższych wymagań:

 

  1. Budynki

1.1       Budynki z wyjątkiem stref załadunku winny być możliwie jak najlepiej zabezpieczone przed przenikaniem szkodników, wpływami atmosferycznymi oraz dostępem osób niepowołanym.

1.2       Podłogi tam gdzie to możliwe muszą być gładkie i równe.

1.3       Najlepiej, jeśli ściany i dach magazynu są izolowane, w celu zabezpieczenia przed skokami temperatury i wilgotności.

1.4       Ściany i podpory muszą być w dobrym stanie technicznym i zawsze wolne od śmieci i gruzu.

1.5       Użycie szkła w magazynach produktów paszowych  musi być ograniczone do minimum.

1.6       Wszystkie drzwi zewnętrzne do budynków i pomieszczeń, w których składowane są wysłodki powinny być w należytym stanie technicznym oraz tak skonstruowane, osadzone i zamknięte, aby ich wyłamanie lub wyważenie było niemożliwe bez pozostawienia śladów użycia siły lub narzędzi, a otwarcie – bez użycia kluczy.

 

2.0       Warunki przechowywania

 

2.1       Posadzki, ściany i stropy pomieszczeń magazynu powinny być suche, bez śladów zagrzybienia i wilgoci, stale utrzymywane w czystości.

2.2       W pomieszczeniach magazynu powinny być zachowane właściwe dla przechowywania pasz dla zwierząt warunki, w szczególności w zakresie temperatury i wilgotności, niezależnie od pory roku, z zapewnioną wentylacją odpowiednią do wielkości przestrzeni składowej, przy czym wilgotność względna powietrza w magazynie nie może przekraczać 65%. Zaleca się aby magazyn posiadał  regulację wilgotności powietrza.

2.3       W pomieszczeniu magazynowym musi być aparatura do pomiaru wilgotności i temperatury z możliwością odczytu historii przez cały okres przechowywania. Odczytu należy dokonywać co 12 godzin.

2.4       Magazyn powinien być stale zamknięty, a jego otwarcie maże odbywać się tylko w przypadku wietrzenia odbywającego się pod nadzorem i gdy jest to niezbędne dla jego funkcjonowania podczas rozładunków oraz załadunków wysłodków Składającego, wyłącznie przez osoby do tego upoważnione.

2.5       Wietrzenie pomieszczeń magazynowych może odbywać się wyłącznie w porze dziennej, przy niskiej wilgotności powietrza atmosferycznego.

2.6       Przechowawca zobowiązuje się do każdorazowego sprawdzania stanu zewnętrznego jednostek ładunkowych z przyjmowanymi wysłodkami opakowanymi i ich identyfikacji na podstawie oznakowania zewnętrznego etykietą logistyczną.

2.7       Paletowe jednostki ładunkowe z wysłodkami pakowanymi Składającego będą ustawiane bezpośrednio na posadzce, a ich ułożenie w magazynie powinno zapewnić dobry dostęp przy kontrolach przechowywanego towaru. Palety z wysłodkami pakowanymi dopuszcza się piętrować do wysokości 3 warstw. Pomiędzy warstwami muszą być stosowane przekładki.

2.8       Odstęp pomiędzy ścianą pomieszczenia magazynowego a składowanymi jednostkami paletowymi z opakowanymi wysłodkami winien być zgodny z przepisami Ppoż, nie mniej jednak niż  0,8m.

 2.9      Paletowe jednostki ładunkowe i opakowania z wysłodkami, powinny być zabezpieczone przed zakurzeniem, utrzymane w czystości i na bieżąco oczyszczane z kurzu, w szczególności przed załadunkiem.

 2.10    W pomieszczeniach magazynu nie mogą być przechowywane inne towary i urządzenia, w szczególności zagrażające pogorszeniu w jakikolwiek sposób właściwości, jakości i bezpieczeństwu przechowywanych wysłodków Składającego.

 

 3.0      Operacje

 

 3.1      Palety z workami należy ustawiać zgodnie z zasadami bezpieczeństwa oraz w sposób zapewniający bezpieczny załadunek i rozładunek.

 3.2      Drzwi zewnętrzne muszą być zamknięte, jeżeli ich się w danym momencie nie używa i zabezpieczone przed dostępem osób trzecich.

 3.3      Palety z workami zawierające produkty paszowe o różnych parametrach muszą być czytelnie oznakowane i w miarę możliwości odseparowane.

 3.4      Przy załadunku towaru należy stosować zasadę FIFO( first in , first out ) – pierwsze weszło pierwsze wyszło.

 

 4.0      Bezpieczeństwo produktu

 

 4.1      W magazynach produktów paszowych obowiązuje:

•          Zakaz palenia

•          Zakaz jedzenia i picia

 4.2      Pracownicy magazynów zewnętrznych mają obowiązek przestrzegania zasad higieny osobistej ,   bhp i ppoż. , obowiązani są posiadać aktualne badania i książeczki zdrowia do celów sanitarno- epidemiologicznych.

 4.3      Prace w magazynie muszą być prowadzone tylko w odzieży roboczej.

 4.4      Magazyn musi być zabezpieczony przed dostępem osób niepowołanych.

 4.5      Każde wejście do pomieszczenia, w którym są składowane pasze musi być kontrolowane i rejestrowane (prowadzona książka wejść do magazynu)

 4.6      Po ukończeniu pracy wszystkie wejścia do magazynu muszą być zamknięte i zaplombowane  (plomby wpisane do rejestru plomb). W przypadku stwierdzenia uszkodzenia plomby należy niezwłocznie powiadomić osobę wyznaczoną do kontaktu.

 4.7     Przy załadunku materiałów paszowych luzem należy dołożyć wszelkich starań w celu zapewnienia czystości ładowarki (bez wycieków paliwa, środków smarnych i płynów z układu napędowego oraz hydraulicznego) oraz powierzchni załadunkowej( kontrola inspekcji środka transportu)

 5.0      Kontrola szkodników

 

 5.1      W magazynie musi być prowadzona całoroczna kontrola szkodników według wymagań Standardu GMP+.     

     

 6.0      Zarządzanie zapasami

 

  6.1     Zapas produktów paszowych musi być oznaczony w sposób umożliwiający identyfikację poszczególnych asortymentów  oraz miejsca składowania poszczególnych partii.

 

  7.0     Palety

 

  7.1     Tam gdzie to możliwe palety winny być przechowywane pod zadaszeniem oraz podlegają  inspekcjom i selekcji: palety uszkodzone i brudne należy wyłączyć z użytku.

 

  8.0     Inspekcje  magazynów i przechowywanych produktów

 

  8.1     Składowane produkty paszowe jak i magazyn podlegają inspekcji realizowanej przez służby Cukrowni Glinojeck.

  8.2     Wysłodki w opakowaniach uszkodzonych powinny być zebrane, zapakowane w worek, zważone, odseparowane i opisane.

 

   

Termin składania ofert do 25.04.2025r.

 

Zasady przystąpienia do zapytań ofertowych:

1.      Kupujący korzysta z platformy zakupowej przygotowanej przez Logintrade S.A., jako narzędzia do kontaktów z dostawcami i oferentami, w szczególności poprzez zapytania zakupowe mające na celu dokonywanie przez Kupującego zakupu towarów i usług.

2.      Oferty handlowe (dalej: oferty) odbierane są przez Kupującego wyłącznie za pośrednictwem platformy zakupowej. Rejestracja w bazie dostawców Kupującego, przeglądanie zapytań ofertowych oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne. Potencjalny dostawca musi zarejestrować się w bazie dostawców Kupującego, co wiąże się z uzyskaniem loginu i hasła do korzystania z platformy zakupowej, przeglądania zapytań i składania ofert.

3.      Wprowadzenie oferty dostawcy do systemu platformy zakupowej nie oznacza, że Kupujący potwierdza otrzymanie oferty. Potwierdzenie otrzymania oferty przez Kupującego dokonywane będzie na każdorazowe żądanie oferenta i nie oznacza jej przyjęcia przez Kupującego. Wyłącza się stosowanie art. 66, 66(1) oraz 68(2) Kodeksu cywilnego.

4.      Zapytanie zakupowe (postępowanie zakupowe) prowadzone przez Kupującego nie jest przetargiem ani aukcją w rozumieniu kodeksu cywilnego ani Prawa Zamówień Publicznych.

5.      Składając ofertę oferent określa termin do jej przyjęcia, nie krótszy jednak niż czas trwania postępowania zakupowego.

6.      Przyjęcie oferty nie oznacza zawarcia umowy między Kupującym a wybranym oferentem. Zawarcie umowy następuje na zasadach określonych w OWU. W przypadku nie zawarcia umowy sprzedaży w ciągu miesiąca od poinformowania wybranego oferenta o wyborze oferty, wynik postępowania zakupowego i wybór oferenta przestają wiązać strony.

7.     Kupujący ma prawo do zaproszenia wybranych oferentów na spotkania handlowe w terminie zaproponowanym przez Kupującego. Spotkanie ma celu umożliwienie wyboru Oferenta i nie stanowi jeszcze negocjacji zmierzających bezpośrednio do zawarcia umowy z Oferentem w rozumieniu art. 72 §1 kodeksu cywilnego.

8.       Kupujący ma prawo do:

a)    Nie informowania oferentów i potencjalnych dostawców o przebiegu i wyniku postępowania zakupowego. Informacja o wyborze oferty przesyłana jest przez Kupującego wyłącznie podmiotowi, którego oferta została przyjęta. Brak udzielenia odpowiedzi co do wyboru oferty oznacza, że oferta ta nie została wybrana przez Kupującego;

b)    Anulowania postępowania zakupowego, bez podania przyczyn. Oferty złożone przez oferentów uważane są wówczas za niewiążące. Oferentom nie przysługują wobec Kupującego żadne roszczenia z tego tytułu;

c)    Zmiany warunków postępowania zakupowego, w szczególności rodzaju i ilości towarów i usług. Zmiana warunków akcji ofertowych musi się odbyć w taki sposób, który umożliwi oferentom dostosowanie ofert do nowych warunków zapytania. Oferentom nie przysługują wobec Kupującego żadne roszczenia co do postępowania zakupowego sprzed zmiany jej warunków;

d)    Zmiany terminu do złożenia ofert, podjęcia decyzji co do wyboru oferty, a także odstąpienia od postępowania zakupowego bez uprzedniego powiadomienia oferentów i bez podania;

e)    zadawania oferentom za pośrednictwem platformy zakupowej wszelkich zapytań dodatkowych przewidzianych funkcjonalnością programu, jakie okażą się niezbędne do podjęcia decyzji o wyborze dostawcy.

9.       Oferentom nie przysługuje prawo do odwołania się od wyników postępowania zakupowego.

10.      Regulamin platformy zakupowej dostępny jest w panelu rejestracyjnym lub w innym miejscu wskazanym przez Logintrade S.A. i ma zastosowanie do postępowań zakupowych.

 

Załączniki
Mapka lokalizacji.png 762.35 KB 2025-04-09 13:48:48
Waluta:
PLN
Produkty
Produkt Indeks/Nr produktu Ilość Jednostka miary
1. Rozładunek wysłodków luzem (stawka za 1 tonę) 16000 1 tona
2. Przechowywanie wysłodków luzem (stawka za 1 tono miesiąc) 16000 1 tona
3. Załadunek wysłodków luzem (stawka za 1 tonę) 16000 1 tona
4. Transport wysłodków luzem (Cukrownia Glinojeck - Magazyn stawka ryczałt za 26 ton) 615 1 trasa
5. Rozładunek wysłodków w opakowaniu (worki) 17000 1 tona
6. Załadunek wysłodków w opakowaniu (worki) 17000 1 tona
7. Magazynowanie wysłodków w opakowaniu (worki) 17000 1 tona
Kryteria formalne (warunki udziału w postępowaniu):
1. Termin płatności: 30 dni
2. Miejsce dostawy: siedziba
3. Koszt transportu: po stronie dostawcy
Dodatkowe warunki formalne:
-
Kryteria oceny oferty:
1. Cena - 100%
Dodatkowe pytania do oferty:

Brak pozycji

Uwaga:

  1. Nasza firma wykorzystuje Platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z dostawcami.
  2. Oferty handlowe przyjmowane są tylko przez platformę zakupową.
  3. Rejestracja w bazie dostawców naszej firmy, przeglądanie zapytań ofertowych oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.
  4. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade zarejestruj się w bazie dostawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto dostawcy umożliwia otrzymywanie zapytań ofertowych od wielu kupców.
  5. Aby przeglądać zapytania ofertowe od firmy, która je złożyła, musisz być zarejestrowany w jej bazie dostawców.
  6. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.